Wydaliśmy płytę na święta!

SWM okładkaWszystko zaczęło się od zajęć muzycznych dla dzieci w szkole podstawowej. Tam poznaliśmy Ulę, która jest mamą jednego z dzieci, które uczymy gry na pianinie. Okazało się też, że jest kierownikiem działu HR w swojej firmie i ma głowę pełną ciekawych pomysłów! Jednym nich było nagranie kolęd, wspólnie z pracownikami z różnych działów. Ula potrzebowała firmy, która nie dość, że dysponuje studiem i nagra materiał, to jeszcze nauczy pracowników śpiewać i grać. Takie wyzwania lubimy w School Of Music! Chcieliśmy, aby projekt był oryginalny, zatem podsunęliśmy pomysł na zupełnie nowe, ciekawe aranże. Muzycy z SOM ochoczo zabrali się do pracy i już po trzech dniach mieliśmy nagrane szkice czterech utworów, które wysłaliśmy do akceptacji. W naszym studio nagraliśmy perkusję, gitary, saksofon oraz wokale – chcieliśmy tym samym połączyć klasykę z nowoczesnością, kładąc nacisk by utwory były zagrane „na wesoło”. Podczas nagrań panowała burza mózgów, każdy dorzucał coś od siebie. Zaczęliśmy próby wokalne. Do nagrań zgłosiło się prawie dwadzieścia pozytywnie nastawionych do życia osób (to chyba cecha wszystkich pracowników SWM J ). Pierwsze próby odbyły się w siedzibie firmy. Całość przygotowań prowadził nasz doświadczony realizator Krzysztof Śliwiński, który od razu stał się członkiem załogi SWM. Krzysiek w School Of Music zajmuje się lekcjami gry na pianinie, saksofonie, klarnecie oraz realizacją naszych wspólnych, szalonych pomysłów. W między czasie, padł pomysł, by zaznaczyć, że SWM jest międzynarodową korporacją, zatem część tekstów została przetłumaczona na języki: angielski oraz francuski. Z taką ekipą, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że płyta z kolędami będzie wyjątkowa.

Oprócz nagrywania wokali, postanowiliśmy wykorzystać potencjał w postaci muzyków pracujących w SWM. Najważniejsza osoba w firmie – Darek, będący dyrektorem, nagrał ślad gitary akustycznej. Kuba zajmujący się, na co dzień zagadnieniami IT, spróbował swoich sił jako perkusista. Dodaliśmy również solówkę gitarową w Santa Clous is comming to town! Wszyscy byli świetnie przygotowani przez naszych nauczycieli.

Wstępne nagrania odbyły się już w siedzibie firmy w pięknej sali konferencyjnej, jednak to u nas wokaliści poświęcili cały dzień na nagrania i to właśnie w naszym studio powstał teledysk do Jest taki dzień. Zaczęliśmy od dekorowania studia w świąteczny sposób. Choinka, renifery i bombki stworzyły cudowny świąteczny nastrój już w październiku. Całość uchwyciła kamera Marcina, który od początku nagrywał przygotowania do tego wielkiego dnia.

W niedzielę rano, do siedziby SOM zaczęli przyjeżdżać wykonawcy. Wszyscy stawili się punktualnie i czuć było w powietrzu, że wspólnie robimy coś wielkiego. Coś, co zostanie nam jako pamiątka na całe życie.

Nagrania przebiegły bardzo sprawnie. Widać było, że wszyscy przyłożyli się do nowej roli. W miłej i życzliwej atmosferze nagraliśmy cztery piękne utwory, które zagoszczą w wielu domach na całym świecie, podczas magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Po skończeniu nagrań audio i wideo, zaprojektowaniu digipack`u, oddaliśmy płyty do tłoczenia a materiały papierowe do drukarni. Efekt jest piorunujący! Nasze pierwsze wydawnictwo to ogromy sukces, na który składają się wszyscy biorący udział w projekcie.

Wieści o naszym sukcesie związanym z wydaniem płyty CD oraz DVD rozeszły się szybko, zatem możecie spodziewać się kolejnych wydawnictw płytowych już w przyszłym roku. Pamiętajcie, że każdy Wasz pomysł związany z muzyką (nawet najbardziej szalony) jest dla nas do zrealizowania!

Dziękujemy firmie SWM za zaufanie, którym od początku nas darzyła, pozwalając byśmy mogli wykazać się inicjatywą i kreatywnością podczas realizacji projektu. Dziękujemy

School Of Music TeamDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *