Marcin Lewicki

Marcin LewickiPerkusista, muzykoterapeuta, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel jednej z największych szkół perkusyjnych w Polsce – Drum School. Twórca jedynego w swoim rodzaju zespołu perkusyjnego Drum Collective. Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty oraz publikuje lekcje wideo na YouTube (www.youtube.pl/drumschoolpl). Eksperymenty z instrumentem, pozwoliły na tworzenie niekonwencjonalnych aranży do znanych motywów np. Reguiem for a dream (www.youtube.pl/lewickimarcin). Koncertował na scenach całej Polski. Od drugiej płyty, zasila skład Daniela Spaleniaka
(https://www.youtube.com/channel/UCKIyrVeHX67wpIkG-TpeRLA)

Marcin Lewicki jest pomysłodawcą i realizatorem kanału z lekcjami i nauką gry na perkusji: https://www.youtube.com/drumschoolpl

Poniżej prezentujemy wideo lekcje gry na perkusji, w których Marcin prezentuje podstawowe rytmy perkusyjne, oraz dwa rytmy perkusyjne, których autorem jest Jeff Porcaro z zespołu Toto.

Oprócz lekcji gry w których bierze udział Marcin, do nagrań są zapraszani świetni perkusiści z Polski. Lekcje z nimi są również dostępne na kanale Drum School. Co ciekawe, nie zawsze są to muzycy grający na klasycznych zestawach. Tutaj, prezentujemy lekcję w której wystąpił Wojtek Pęczek.


Koncertuje na scenach w całej Polsce:

Marcin Lewicki organizuje i prowadzi Warsztaty Perkusyjne na terenie Łodzi. Są to zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Dzięki doświadczeniu w pracy z dziećmi, Marcin prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach:

Marcin Lewicki jest twórcą zespołu perkusyjnego Drum Collective. Początkowym pomysłem na zespół, był rozwój techniki werblowej i zachęta do pracy z najważniejszym instrumentem zestawu perkusyjnego. Szybko pomysł przerodził się w autorski projekt, wykonujący partie perkusyjne do znanych motywów. Jednym z nich jest ścieżka filmowa do Requiem for a dream:

Oprócz klasycznych zajęć, Marcin prowadzi lekcje dla rodziców z dziećmi. Jest to świetny sposób, by zachęcić dzieci do grania, które naturalnie naśladują rodziców. Zajęcia odbywają się na jednej sali z dwoma pełnymi zestawami perkusyjnymi.

lekcje gry na perkusji dla rodziców i dzieci

Marcin bardzo prężnie działa w zakresie rozwoju i propagowania instrumentów perkusyjnych. Jego starania nie pozostają bez echa i co jakiś czas w Magazynie Perkusista pojawia się informacja o nadchodzących wydarzeniach, które organizuje Marcin Lewicki.

marcin lewicki - warsztaty

marcin lewickii perkusja


Marcin Lewicki współpracuje z portalem infodrum.pl, dla którego nagrywa krótkie lekcje wideo:

Zapraszamy na zajęcia!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *