Warsztaty dla firm

School Of Music to nie tylko nauczyciele muzyki. Naszą kadrę zasilają również pedagodzy, muzykoterapeuci oraz specjaliści ds. szkoleń. Dlatego wspólnymi siłami stworzyliśmy bogatą ofertę muzycznych warsztatów dla firm i instytucji. Muzyką rozluźniamy więzi, redukujemy konflikty, rozwijamy kreatywność, czy też eliminujemy stres.

WARSZTATY INTEGRACYJNE (z wykorzystaniem bębnów i instrumentów perkusyjnych)

Granie na bębnach daje poczucie więzi i wspólnoty, integracji ciała, umysłu i ducha. Bębnienie stymuluje prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za emocje, intuicję, kreatywność i relaks.

DjembeDGłównym celem zajęć integracyjnych jest poprawa wyników i zwiększenie zysków firmy. Oto w jaki sposób będą kształtowały się emocje i jaki będzie wpływ  zajęć na obowiązki wykonywane przez pracowników:

1. Motywacja do pracy – zadowolony pracownik to wspaniały nabytek dla każdej firmy. Dzięki temu działa on z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując wiedzę, co sprzyja rozwojowi firmy i zwiększaniu jej zysków. Motywacja to także ważny czynnik dla pracownika, dzięki niej czuje, że wykonywane przez niego zajęcia mają sens i przynoszą odpowiednie profity. Pracownik, który wysyłany jest na zajęcia integracyjne, wie, że pracodawca dba o niego i docenia jego pracę (uznanie pracodawcy dla naszych działań powoduje, że wzrasta poczucie wartości i utożsamienie się z firmą).

2. Utrzymanie dobrych specjalistów – rynek pracy podlega zmianom, a wśród pracodawców niektórych branż pojawia się problem ze zdobyciem dobrze wykwalifikowanego personelu. Firmy boją się o swoich specjalistów, bowiem konkurencja często wyciąga ich z organizacji. Pracodawca musi więc tak zadbać o pracownika, aby nie przeszedł do innej firmy. Natomiast pracownik jako specjalista w danej dziedzinie czuje się szanowany, doceniany i potrzebny. Dobre wynagrodzenie, atmosfera i możliwości rozwoju, które wspomagane są przez zajęcia integracyjne, zwiększają lojalność wobec firmy, a tym samym zmniejszają się szanse odejścia do konkurencji.

3. Redukcja stresu – to znaczący element zajęć integracyjnych. W zależności od przyczyn stresu, może on zostać zredukowany przez relaks, pogłębienie wiedzy czy polepszenie stosunków z ludźmi.

4. Poprawa kontaktów międzyludzkich – atmosfera, w jakiej pracujemy wpływa na nasze samopoczucie, zachowanie i samą pracę. Zajęcia integracyjne polepszają nasze kontakty z innymi, pomagają rozwiązywać narosłe podczas pracy konflikty międzyludzkie. Wyjaśnienie problemów, wspólne granie/muzykowanie aktywizują i integrują grupę. Zajęcia uczą także współistnienia z innymi poprzez tolerowanie zachowań, a przede wszystkim dążenie do kompromisów. Ten rodzaj relacji może zostać przeniesiony na grunt organizacji, co pozwoli pracować w przyjemniejszej i oczyszczonej z niedomówień atmosferze.

drumOferujemy zajęcia muzyczne z wykorzystaniem bębnów, perkusji i instrumentów perkusyjnych. Dzięki temu każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od umiejętności muzycznych (nie mają one znaczenia).

WARSZTATY KREATYWNOŚCI ( z wykorzystaniem muzyki)

WARSZTATY REDUKCJI STRESU Z ELEMENTAMI RELAKSACJI

Jesteś zainteresowany szkoleniem? Masz pomysł na wykorzystanie instrumentów i muzyki w Twojej firmie? Jeżeli nie, to zdaj się na nas! Jesteśmy profesjonalistami w przygotowaniu i prowadzeniu  warsztatów i szkoleń. Wespół z  coachem, pedagogiem i muzykoterapeutą „uszyjemy” program na miarę Twoich potrzeb!

Skontaktuj się z nami: insfo@schoolofmusic.pl