Szymon Kuśmierczak

(ŚPIEW I EMISJA GŁOSU)
Wokalista, trener wokalny, autor tekstów

 Student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
w Łodzi na specjalności wokalistyka jazzowa i estradowa. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego
w Tomaszowie Lubelskim w klasie gitary klasycznej oraz Centrum Muzycznego „Tryton” w klasie śpiewu rozrywkowego. 

Występował na scenach w Austrii z zespołem wokalnym „The One” oraz Szwajcarii jako solista oraz członek chóru gospel prowadzonego przez dr hab. Briana Fentressa. Jest członkiem obsady spektaklu muzycznego „Spakowałam Cię. Tak jak lubisz, mamo.” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (reż. Marek Rachoń, 2022), który był wystawiany również w Toruniu i Łodzi. Uczestnik konferencji naukowej „AEC Pop and Jazz Platform 2022” organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Konserwatoriów Muzycznych. 

Swoje umiejętności muzyczne kształcił pod okiem wybitnych pedagogów: dr Moniki Malec, prof. dr hab. Renaty Danel, dr hab. Anny Kamalskiej, dr hab. Anny Serafinskiej, Tomasza Krupy, Grażyny Łobaszewskiej. 

Do swoich największych osiągnięć zalicza m.in: 

Grand Prix 19. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „Debiuty” w Lublinie (2018)

3 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym „Firoliza – reakcja wokalna” w Warszawie (2018)

3 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie (2022) 

Miłośnik jazzu oraz soulu. W pracy trenera wokalnego stawia na emocje oraz wyobraźnię ucznia, które są ogromnie pomocne w poprawnej emisji głosu oraz dobrej i własnej interpretacji utworu muzycznegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *