Perkusja

perkusja

Zapraszamy na lekcje gry na perkusji! Jeśli marzysz by zacząć grać, lub już grasz i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności – nasz indywidualne lekcje są dla Ciebie!
Na naszych zajęciach, już po 2-3 lekcjach będziesz mógł zagrać na perkusji swój ulubiony kawałek z podkładem muzycznym.

U nas nie ma ograniczeń wiekowych. Oznacza to, że możesz do nas przyjść niezależnie od wieku! Nasz najmłodszy uczeń ma 4 lata, a najstarszy 62 lata. Zatem, jeśli chciałbyś spróbować, jak to jest grać na zestawie perkusyjnym – zadzwoń (782 688 829) lub napisz (info@schoolofmusic.pl). Możesz również skorzystać z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie:

schoolofmusic.pl/zapisz-sie/

Większość zajęć w School Of Music, to lekcje indywidualne, gdzie godzina lekcyjna wynosi 60 minut. Oczywiście, jest możliwość grania dłużej (120 minut).

Podczas zajęć, w miłej i przyjaznej atmosferze dowiesz się jak postawić pierwsze, równe kroki za zestawem perkusyjnym. Na zajęciach wspólnie ustalimy plan pracy indywidualnej, by jak najszybciej osiągnąć bardzo dobre efekty. Nie potrzebujesz zestawu perkusyjnego, by do nas przyjść. W chwili obecnej dysponujemy czterema, pełnymi zestawami perkusyjnymi. Mamy trzy sale w których odbywają się zajęcia, w tym jedną gdzie od 6:00 do 22:00 możesz ćwiczyć do woli. Używamy zestawów akustycznych. Każda sala wyposażona jest w specjalne słuchawki, pozwalające w komfortowy sposób grać nawet przez kilka godzin.

Jesteśmy widoczni na YouTube, publikując darmowe lekcje, na których możesz zobaczyć w jaki sposób podchodzimy do nauczania:


Organizujemy warsztaty perkusyjne z najlepszymi perkusistami w Polsce. Odwiedzili nas min. Tomasz Łosowski, Piotr Pniak czy Przemysław Knopik.

Mamy możliwość rejestrowania audio oraz wideo, pyzatym każdą lekcję zapisujemy w nutach, byś mógł wrócić do starszych zagadnień, poruszanych na zajęciach. Każdy uczeń, może nabyć u nas wszystko to, co jest potrzebne na początku: pałki, pad ćwiczeniowy oraz metronom. Dodatkowo w naszej bogatej bibliotece, znajdziesz materiały do nauki i ćwiczeń.

Uczymy wielu różnych stylów muzycznych takich jak: rock, metal, blues, jazz, funk i innych.
Jeśli chcesz sprawić komuś niespodziankę w postaci prezentu, możesz zamówić u nas specjalny imienny voucher:

www.shop.drumschool.pl

Jeśli chciałbyś zachęcić dziecko do grania, polecamy zajęcia grupowe dla dzieci do lat 6. Na tych zajęciach, Twoje dziecko poprzez zabawę zostanie zachęcone do gry na perkusji. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach, klubach malucha, podczas kolonii, półkolonii – wszędzie tam gdzie jest dobra energia i zapał do gry :)

Nasza oferta dla osób które chciały by zacząć naukę gry na perkusji:

Zajęcia są prowadzone przez aktywnych artystycznie muzyków w specjalnie przygotowanej sali prób, gdzie do dyspozycji jest: zestaw perkusyjny, instrumenty perkusyjne oraz pady ćwiczeniowe.
Po opanowaniu podstaw gry na perkusji, będzie możliwość zagrania z innymi muzykami z różnych gatunków muzycznych (jazz, funk, blues, rock, metal).

Oferta dla osób początkujących (zajęcia indywidualne):
• specyfika nauki gry na perkusji
• zapis nutowy
• strojenie bębnów
• podstawowe rytmy
• ćwiczenia i wprawki
• pomoc przy wyborze sprzętu
• interpretacje utworów muzycznych
• nauka wszystkich podstawowych gatunków muzycznych
Oferta dla osób zaawansowanych (zajęcia indywidualne):
• rozwinięcie umiejętności i wiedzy muzycznej

Istnieje również możliwość lekcji indywidualnych u Ciebie (na zestawie ucznia).

Przy Drum School działa zespół perkusyjny Drum Collective. Zapraszamy osoby, które chciałby podszkolić swoją technikę werblową, mają czas na próby i występy na żywo.

Nasi nauczyciele są aktywni również na YouTube. Nasze lekcje wideo, które zyskują coraz większą ilość fanów i uznanie wśród społeczności perkusyjnej, możesz zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/c/drumschoolpl


Zobacz nasze lekcje gry na YouTube:
Po raz kolejny Tomasz Łosowski odwiedził Drum School, by nagrać niesamowitą lekcję gry na perkusji. Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco formułę. To nasi widzowie decydowali o temacie lekcji, przesyłając do nas swoje pytania.

Siódma odsłona naszych lekcji gry na perkusji, to niesamowity gość: Michał „Bandaż” Bednarz z zespołu Trzynasta w samo południe. Michał w lekcji prezentuje technikę One handed roll, Freehand technique czyli potocznie gravity blast.

Szósta lekcja wideo, to niemalże pełnometrażowy film. Zapraszamy do wspólnej muzycznej podróży, przez niesamowite instrumenty perkusyjne, które z pasją prezentuje Wojtek Pęczek z City Bum Bum. W naszej lekcji, omawiamy coraz bardziej popularny wśród grających na zestawach perkusyjnych Cajon czyli popularnie „szkrzynka”. Do tego Wojtek omawia oraz gra na unikatowym Hangu, którego brzmienie jest nie do podrobienia! Co jeszcze czeka Was w tej muzycznej przygodzie? Szeroko omawiamy Djembe, bodaj najbardziej popularny instrument na świecie, oraz oczywiście Sangban.

Piąta lekcja wideo jest poświęcona rytmom z rodziny Shuffle. Podczas lekcji dowiesz się, jak od podstaw zbudować rytmy oparte na trioli ósemkowej. Lekcja została nagrana na prośbę jednego z naszych widzów. Rytm który jest omawiany pochodzi z utworu grupy Toto, a jego autorem jest Jeff Porcaro. Utwór to These Chains, do którego publikujemy również zapis nutowy.

Do czwartej lekcji gry na perkusji zaprosiliśmy Joannę Wolańską. W pierwszej części pt Jak czytać nuty perkusyjne, Asia omawia rytmy, zapis nutowy perkusji oraz w jaki sposób poprawnie zapisać prosty rytm na zestawie perkusyjnym. Do tego podział wartości rytmicznych i wszystko to, co początkujący perkusista powinien wiedzieć na temat notacji perkusyjnej.

Podstawowe rytmy perkusyjne, lub inaczej rytmy ósemkowe, to temat trzeciej lekcji gry na perkusji. Marcin Lewicki prezentuje kilka rytmów wraz z zapisem nutowym. Co ciekawe, rytmy może zagrać nawet bardzo początkujący perkusista, ponieważ całość podana jest w bardzo przystępny sposób, pokazując krok po kroku jak zagrać omawiane rytmy.

Half-time shuffle czyli Rosanna Shuffle – to jeden z bardziej popularnych rytmów Jeffa Porcaro z Toto. Rytm pochodzi z utworu Rosanna z 1982 roku. Co ciekawe, lekcja została przygotowana w sposób, który umożliwia naukę krok po kroku.

Nasza pierwsza lekcja i niesamowity gość Tomasz Łosowski. Jeden z najlepszych perkusistów w Polsce, podczas swojej lekcji wyjaśnia, w jaki sposób ćwiczyć Single Paradidle na werblu a następnie przełożyć rudyment na zestaw perkusyjny. Absolutne „musisz zobaczyć” dla każdego perkusisty!

CENNIK:

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE (60 minut) – 100 zł

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE DLA DZIECI (30 minut) – 70 zł

ZAJĘCIA GRUPOWE (60 minut) – 140 zł (2 osoby); 200 zł (3 osoby)

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE (KONULTACJE) nieregularne (mniej niż 4 razy w miesiącu)– 130  zł

Cennik obowiązuje od 01.09.2023

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt: info@schoolofmusic.pl

zapisz się