Sonia Stochmiałek

(ŚPIEW I EMISJA GŁOSU)

Śpiewam od dziecka – powiedział przynajmniej raz chyba każdy wokalista. Myślę, że u osób obdarzonych wrażliwością muzyczną, nauka mówienia i śpiewania idą ze sobą w parze. To naturalne!

Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w wieku przedszkolnym w Towarzystwie Śpiewaczym im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. Jako nastolatka uczyła się grać na gitarze, zakładała liczne rockowe i bluesowe zespoły występując w klubach i na festiwalach (m.in. jako support przed Afromental, Festiwal Blues Express). Wstąpiła także do Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej, który wspierał gwiazdy podczas koncertów Night of the Proms.

Pobierała nauki u znakomitych wokalistów i trenerów wokalnych m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Natalii Kukulskiej, Pauliny Przybysz.

Wzięła udział w VII edycji programu The Voice of Poland wybierając drużynę Marii Sadowskiej.

Współorganizatorka Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki Rozrywkowej w Koluszkach.

W 2015 roku wspólnie z przyjaciółkami założyła trio wokalne Rozdarty Pończoch inspirowane girlsbandami lat 90, skupiającymi się na muzyce RnB, soul, hip-hop i jazz. Realizowały autorskie projekty, m.in. Tribute to Michael Jackson SHOW angażujący zespół z sekcją dętą, chór oraz tancerzy, który był wystawiany w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Dziewczyny miały zaszczyt rozpocząć XXIV Wielką Galę Grand Prix Jazz Melomani prezentując soulowe standardy w nowych aranżacjach.

Lead vocalist w Big Band Fabryka Wełny – 19 osobowej orkiestrze jazzowej grającej w składzie charakterystycznym dla klasycznych big bandów: saksofony, puzony, trąbki i sekcja rytmiczna, gościnnie także z Krystyną Prońko.

Od 2018 roku współtworzy zespół NaVi, z którym wydała singiel „Nadejdzie Jutro” promujący nadchodzącą płytę. Zespół pracuje z topowymi polskimi producentami: Wojtkiem Olszakiem, Przemkiem Kuczyńskim, Michałem Grymuzą i Wiktorem Tatarkiem.

Sonia w muzyce fascynuje się różnymi gatunkami. Wokalnie inspirują ją gwiazdy t.j. Beyonce, Stevie Wonder, Erykah Badu, Jessie J i Jennifer Hudson. Ulubione klimaty to fuzja soulu, RnB, hip-hopu, jazzu i latino, ale z drugiej strony docenia także emocje i energetykę surowego punk-rocka i cięższych brzmień.


 

 

Sonia w VII edycji Voice Of Poland

 

Sonia Stochmiałek na scenie

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *