Paula Kunicka

paula-kunicka(MUZYKOTERAPIA/ZAJĘCIA DLA DZIECI: zajęcia umuzykalniające, rytmika, taniec, śpiew)

Ukończyła akademie: wrocławską na wydziale edukacji muzycznej oraz łódzką na wydziale muzykoterapii. Pedagog dziecięcy, nauczycielka rytmiki, pianistka (ukończenie II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Łodzi z wyróżnieniem), wokalistka (współpracująca z artystami wrocławskimi i łódzkimi, uczestniczka wielu koncertów i festiwali, m. in. „Nie ma jak u Mamy” produkcji Telewizji Polskiej, Przeglądów Piosenki Teatralnej czy Festiwali Piosenki Artystycznej). Od 2012 roku współpracuje z firmą Mały Artysta prowadzącą zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym w całej Polsce. Swoje doświadczenie zdobywała podczas prywatnej praktyki z dziećmi od drugiego roku życia, w placówkach przedszkolnych, a także w ośrodkach państwowych przeznaczonych dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Obecnie spełnia się jako instruktorka zajęć tanecznych (tworzy również własne choreografie) oraz teatralnych w wielu łódzkich placówkach. Prowadzi również warsztaty taneczne oraz teatralne, podczas których uczy dzieci podstawowej gry aktorskiej, pracy z lalkami teatralnymi i pracy z głosem.

Tworzy autorskie programy zajęć.

Zajęcia rytmiczne/muzykoterapia

Podczas zajęć wykorzystywanych jest wiele metod stworzonych przez znanych pedagogów w dziedzinie edukacji muzycznej (m. in. Carl Orff, Zoltan Kodaly, Emil Dalcroze), a także specjalistów w dziedzinie muzykoterapii (P. Cylulko, T. Natanson). Zajęcia zawierają również autorskie propozycje ćwiczeń, które stworzone zostały na podstawie wieloletnich obserwacji podczas pracy w dziećmi. Podczas zajęć największy nacisk kładziony jest na uwrażliwienie dzieci na świat muzyki poprzez śpiew, grę na instrumentarium Orffa, aktywne słuchanie czy ruch do muzyki. Dzięki tak skonstruowanym zajęciom rytmicznym oprócz rozwoju zdolności muzycznych dziecko pobudza wyobraźnię, uczy się wyrażać swoje emocje, rozluźnia napięcie mięśniowe, uczy się śmielej komunikować z otoczeniem, wykazuje się motywacją do działania, pobudza swoją aktywność a także odpręża się i relaksuje.

Zajęcia taneczne/teatralne

Zajęcia taneczne przełamują dotychczasowy schemat nauki tańców w przedszkolach opierający się głównie na nauce tańców tradycyjnych czy ludowych. Te zajęcia stawiają na rozbudzenie w dzieciach poczucia rytmu, koordynacji oraz wyobraźni ruchowej. Dlatego też sięgamy po tak różnorodne gatunki jak flamenco, hip hop, rock&roll, taniec współczesny czy elementy zumby. Zajęcia oparte są na autorskim programie opowieści ruchowych, podczas których dzieci poznają również historię danego tańca, mają również możliwość wystąpienia w specjalnych strojach tanecznych.

Zajęcia teatralne to magiczne spotkania z teatrem. Spotkania, podczas których dzieci z biernego widza stają się przede ws

zystkim aktywnymi aktorami. Te zajęcia angażują uczestników do rozmaitych ról, zarówno w grupowych

inscenizacjach jak i improwizowanych etiudach. Podczas zajęć teatralnych dzieci zamieniają się w prawdziwych aktorów, podróżują po wielu gatunkach teatralnych (teatr ruchu, teatr cieni, pantomima, teatr dramatyczny i in.), a także mają możliwość pracy z rekwizytem, przede wszystkim uczą się animować różnorodnymi lalkami teatralnymi (pacynki, kukiełki, lalki żyworękie, bunraku i wiele, wiele innych).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *