Katarzyna Świątczak

(ŚPIEW / EMISJA GŁOSU / UKULELE)
Wokalistka, pianistka, gitarzystka, artystka grająca na ukulele, kompozytorka i autorka tekstów

Od najmłodszych lat szlifuje swoją wiedzę i umiejętności muzyczne pod okiem profesjonalistów z całej Polski. Wiedzę zarówno teoretyczną,  jak i praktyczną z zakresu emisji głosu, interpretacji utworów, obycia scenicznego, pracy z zespołem muzycznym jak i tworzenia autorskich kompozycji – w warstwie nie tylko muzycznej ale i tekstowej. Wiedzę tę zdobywała nie tylko w placówkach edukacyjnych i koncertując na scenach całego kraju, ale również na wszelakich konkursach, festiwalach, przeglądach piosenki jak i warsztatach wokalnych z takimi artystami jak: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki.

W 2014 roku zakwalifikowała się do programu telewizyjnego “Must Be The Music Tylko Muzyka”, w którym zaśpiewała w ścisłym finale. Ela Zapendowska powiedziała, że bardzo lubi takie barwy i styl śpiewania. Z kolei Piotr Rogucki po występie Kasi przyznał, że prawie się popłakał. ”Ty w tej piosence pokazałaś taką warstwę, której ja się nie spodziewałem, że da się odnaleźć” – powiedział juror.  Adam Sztaba wyznał Kasi, że ma ona w sobie coś bardzo szlachetnego i ma nadzieję, że dziewczyna tego nie zgubi.

Od 2014 roku wokalistka koncertuje po całej Polsce z autorskim materiałem muzycznym. W chwili obecnej współtworzy projekt KAmeNEON – zespół grający muzykę electro w świetle ultrafioletowym.

 


 

KAmeNEON występuje z autorskimi utworami w języku polskim jak również angielskim. Charakterystycznym elementem aranżacji są zapętlone frazy muzyczne, tzw. loopy oraz szeroko rozbudowana elektronika brzmienia. Image zespołu opiera się na świetle UV, laserach i nietypowym oświetleniu każdego koncertu. Muzycy występują w specjalnych kostiumach i make-upie reagującym na światło ultrafioletowe. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów ( m.in zdobycie 3 miejsca na konkursie “Łódź Miastem Talentów”) oraz udział w festiwalach na terenie całej Polski (m.in udział w Festiwalu Muzyki Alternatywnej w Zakopanem.

KAmeNEON

 

Kasia w Programie Must Be The Music

 

 

Kasia Świątczak prowadzi w School Of Music również lekcje gry na ukulele.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *