Karolina Stankiewicz

(ŚPIEW / EMISJA GŁOSU / PIANINO)

Karolina Stankiewicz – Wokalistka/ Pianistka/ Kompozytorka/ Autorka tekstów.

Pochodzi z rodziny, w której muzyka odgrywa największą rolę. Na początku największą miłością była muzyka klasyczna z biegiem lat jednak jazz zaczął się wkradać w serce Karoliny i do dziś ciągle tam siedzi. Jej pierwszym zespołem jazzowym był Darek Otwórz, z którym działali w Poznaniu i grali tylko autorską muzykę Karoliny. Jednak po kilku latach Karolina zaczęła się otwierać na inne gatunki muzyczne i założyła kaliski projekt Noł Prablem, w którym także było miejsce na autorską muzykę, a jazz zaczął oscylować z elektroniką, muzyką pop, a nawet momentami z ludowizną.
Stworzyła kilka klimatycznych koncert
ów solo ukazując swoją twórczość.
Jeżeli chodzi o osiągnięcia Karoliny to z pewnością może się pochwalić prawykonaniem kolędy swojego autorstwa „Piękna noc” przez Filharmonię Kaliską w 2011r. W roku 2012 i 2014 wykonywała własne kompozycje na Majówce z Filharmonią pod patronatem Filharmonii Kaliskiej. Jest dwukrotną laureatką I miejsca w konkursie pianistycznym w Kaliszu „Co jest grane?”.  W sierpniu 2016 roku zdobyła I miejsce na II ogólnopolskim konkursie piosenki autorskiej „Artis” w Środzie Wielkopolskiej. W grudniu 2016 roku brała udział w największym muzycznym projekcie jakim był koncert na 21 fortepianów wraz z filharmonią kaliską gdzie śpiewała w duecie z Mietkiem Szcześniakiem. Również w grudniu 2016 i 2017 roku brała udział w koncercie Kolęd Pełni, który był transmitowany na antenie TVP3. W kwietniu 2017 roku została finalistką X festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie tak samo jak i w lipcu 2017 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Muzyka Otwiera Duszę” w Sierpcu.
Karolina swoimi koncertami czynnie wspiera r
óżne akcje charytatywne w Kaliszu.
Jest autorką sł
ów i muzyki Hymnu Wigilii na Kaliskim Rynku, który jest wykonywany co roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

 

Autorskie utwory Karoliny StankiewiczKarolina Stankiewicz w duecie z Mietkiem Szcześniakiem


Podczas koncertu z zespołem Noł Prablem2 odpowiedzi na “Karolina Stankiewicz”

  1. Patrycja! pisze:

    Najlepsza nauczycielka! Warto razem z nią współpracować, uczyć się i przemierzać świat muzyczny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *